Kurs Audiodeskrypcja w kinie i w telewizji 24, 25 listopada 2012

KATEDRA UNESCO

do BADAŃ nad PRZEKŁADEM i KOMUNIKACJĄ MIĘDZYKULTUROWĄ

Zaprasza na kurs

Tłumaczenie audiowizualne – audiodeskrypcja w kinie i w telewizji

W dniach 24 i 25  listopada 2012

Kurs przeznaczony jest dla tłumaczy, studentów i absolwentów pragnących zdobyć wiedzę z zakresu tworzenia audiodeskrypcji na potrzeby kina i telewizji.
Zajęcia są prowadzone w języku polskim.
Liczba godzin dydaktycznych 16.

Cena 450 zł

Warunkiem uzyskania świadectwa ukończenia kursu jest aktywne uczestnictwo w zajęciach.

Zajęcia zaczynają się w sobotę od godz. 13.00 i trwają do wieczora, natomiast w niedzielę zajęcia trwają od rana i kończą się ok. godz. 16.00

Absolwent będzie dysponować wiedzą dotyczącą zasad przygotowywania audiodeskrypcji na potrzeby kina i telewizji.
Po ukończeniu kursu studenci umieją posługiwać się profesjonalnym oprogramowaniem do tworzenia audiodeskrypcji oraz znają podstawowe zasady jej tworzenia. Podczas zajęć studenci samodzielnie tworzą audiodeskrypcję. Teksty poddawane są analizie krytycznej pod względem poprawności technicznej, stylistycznej i terminologicznej.

Szczegóły na stronie