Konkurs translatorski „Sprawdź się jako tłumacz!”

Katedra UNESCO do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową zaprasza do konkursu na tłumaczenie wybranego zdania na język polski. Konkurs zorganizowany jest w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tłumacza 2012 we współpracy z Duńskim Instytutem Kultury, Instytutem Cervantesa i Goethe-Instytut (Kraków).

Czy łatwo oddać w języku ojczystym treść obcojęzycznego zdania? Gorąco zapraszamy do zabawy translatorskiej! Poniżej znajdą Państwo siedem różnych zdań w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim, ukraińskim i włoskim. Zdania są cytatami ze znanych, lecz nietłumaczonych jeszcze na język polski wierszy, powieści, bądź hasłami politycznymi.

Zadaniem uczestników konkursu jest przetłumaczenie zadania z jednego wybranego języka lub kilku języków i przesłanie odpowiedzi, koniecznie z podaniem danych osobowych, do Konsulatu Generalnego Austrii w Krakowie lub do Biblioteki Katedry UNESCO UJ (Kraków, ul. Czapskich 4, pok. 208).

Na tłumaczenia czekamy do 14.10.2012. Ogłoszenie listy laureatów i wręczenie nagród odbędzie się w sobotę 27.10.2012 o godz. 17.30 w Krakowie, w Auditorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33 Sala Seminaryjna, II piętro. Uroczystość poprzedzi wykład otwarty pani Klementyny Suchanow pt Pierwsze kroki, czyli jak zacząć (tłumaczyć) o godz. 16.00.

Specjalnie wydrukowane kartki (pocztówki) ze zdaniami do tłumaczenia można pobierać w Bibliotece Katedry UNESCO