Ogłoszenie listy laureatów konkursu „Sprawdź się jako tłumacz”

Organizatorzy Międzynarodowego Dnia Tłumacza w Krakowie

oraz Katedra UNESCO do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową UJ

zapraszają

na ogłoszenie listy laureatów konkursu translatorskiego:

Sprawdź się jako tłumacz!

Zdaniem uczestników konkursu było przetłumaczenie jednego lub więcej zdań w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim, ukraińskim lub włoskim. Zdania są cytatami ze znanych, lecz nietłumaczonych jeszcze na język polski wierszy, powieści, bądź hasłami politycznymi.

Ogłoszenie listy laureatów i wręczenie nagród odbędzie się w sobotę 27.10.2012 ok. godz. 17.30 w Krakowie, w Auditorium Maximum UJ,

ul. Krupnicza 33 Sala Seminaryjna, II piętro.

Uroczystość poprzedzi wykład otwarty Klementyny Suchanow pt. Pierwsze kroki, czyli jak zacząć (tłumaczyć) o godz. 16.00.

1.      Уверяю вас, единственный способ избавиться от драконовэто иметь своего собственного

2.      Разом нас багато – нас не подолати!

3.      Their lives are concerned with food and mess and houses and cars and money.

4.      Non rivangare quello che non può servire ad altro che a inquietarti inutilmente

5.      Unerzählt/bleibt die Geschichte/der abgewandten/Gesichter

6.      La nuit commence à poindre son nez de suie au dessus des toits des bâtiments.

7.      Mis ojos en el espejo / son ojos ciegos que miran / los ojos con que los veo

Przyjdź, jeżeli chcesz się dowiedzieć jakie rozwiązania zaproponowali

uczestnicy konkursu!

Projekt: desi9n.pl